Vákuové Balenie

Riešenia pre
domácnosti

Vitajte v našom svete vákuového balenia!

Sme GPR spol. s r.o., Váš spoľahlivý partner pre uchovávanie čerstvosti a predĺženie trvanlivosti potravín.

Poskytneme Vám všetky potrebné informácie o tejto účinnej metóde uchovávania čerstvosti potravín v domácnostiach. 

Náš cieľ je ukázať Vám, ako začať využívať výhody vákuového balenia aj u Vás doma.

Pripravení začať? Pokračujte nižšie.

Prečo baliť
do vákua

Vákuové balenie potravín prináša niekoľko výhod, vrátane predĺženej trvanlivosti potravín, zachovania ich chuti, vône a výživných hodnôt. Taktiež sa minimalizuje riziko pre rast plesní, baktérií a oxidáciu potravín.

V tabuľkách nájdete predpokladaný čas predĺženia životnosti potravín uvedený v dňoch.*

* Údaje obsiahnuté v tabuľkách sú výsledkom analýzy spoločnosti Flaem Nuova S.p.A (ITA) v spolupráci s AITA (Prof. Luciano Piergiovanni – Katedra podmienok Agro-gastronomických produktov a distribúcie technológii na Milánskej Univerzite).

*Všetky hodnoty sú len indikáciou možného predĺženia trvanlivosti. Kvôli mnohým premenným potravinových látok a podmienok spracovania nemožno z týchto informácií odvodiť žiadne práva ani nároky.

Máte
otázky?

Máte viac otázok?

Kontaktujte nás prostredníctvom dostupných kanálov.

Vákuové balenie potravín je proces, ktorým odstraňujete vzduch z obalového vrecka alebo nádoby, čo pomáha predĺžiť čerstvosť potravín. 

Vákuové balenie potravín má niekoľko výhod, ako je predĺženie trvanlivosti potravín, uchovanie čerstvosti a výživových hodnôt, minimalizácia prenosu zápachov a ochrana pred plesňami.

 

Zároveň Vám balenie do vákua umožňuje zaobstarať väčšie množstvo surovín pri menšej frekvencii nákupov.

 

Individuálne vákuové balenie je skvelou optimalizáciou úložného priestoru.

Existuje niekoľko typov vákuových strojov, pri čom každý z nich je vhodný do iných domácich podmienok.

Pri výbere je vhodné predovšetkým zvážiť  "Ako často budem baliť" a "Koľko balíkov spracujem v mnou predpokladanom intervale"

Na zabijacka.sk Vám radi poradíme s výberom vhodného prístroja vzhľadom k Vašim potrebám.

Do lištových vákuových baličiek určených pre domácnosti môžete použiť výhradne profilované (textúrované, embosované) vákuové vrecká alebo rukávy.

Textúrovaná vrstva vákuového vrecka slúži k vytvoreniu "koridoru", cez ktorý balička odsáva vzduch. Z uvedeného dôvodu nie je možné použiť hladké vákuové vrecká.

Na zabijacka.sk Vám radi poradíme s výberom vákuových vreciek a rukávov vzhľadom k Vašim potrebám.

Baliť do vákua je možné väčšinu potravín, vrátane mäsa, rýb, ovocia, zeleniny, syrov, pečiva a polievok. Dôležité je mať na pamäti, že niektoré potraviny, ako chlieb alebo príliš mäkké ovocie, by mali byť pred balením zmrazené, aby sa zabránilo ich deformácii.

Trvanlivosť potravín závisí od konkrétneho druhu potraviny a podmienok skladovania. Vo všeobecnosti sa vákuovo balené potraviny uchovávajú dlhšie ako potraviny balené bežným spôsobom, pričom sa trvanlivosť môže predĺžiť až o niekoľko týždňov alebo mesiacov. (Viď Tabuľka vyššie)

Nie všetky potraviny musia byť skladované v chlade po vákuovom balení. Niektoré potraviny, ako sušené ovocie alebo konzervované potraviny, možno skladovať pri izbovej teplote. Avšak mäso, mliečne výrobky a iné potraviny s kratším intervalom spotreby by mali byť skladované v chlade.

Áno, väčšinu vákuovo balených potravín je možné bezpečne zmraziť. Vákuové balenie chráni potraviny pred mrazom a zabráni vzniku tzv. freeze-burnu alebo spálenia mrazom. Zabezpečte však, aby boli potraviny vhodne zabalené a označené s dátumom zmrazenia.

Niektoré bežné chyby pri vákuovom balení potravín zahŕňajú neúplné uzatvorenie vrecka, použitie poškodených vreciek, preplnenie vreciek alebo nedostatočné vyčistenie vákuového stroja. Tieto chyby môžu znížiť efektivitu vákuovania a trvanlivosť potravín.

 

Radi Vám poradíme aj s inými otázkami. Stačí, ak nás budete kontaktovať na niektorom z komunikačných kanálov.

Zostaňme
v kontakte

GPR spol. s r.o.

Rybničná 40/E
Bratislava 831 07
Slovenská Republika

0908 22 88 00

Navštívte
nás

Boli pre Vás tieto
informácie užitočné?

V prípade ak potrebujete iný typ informácii, kliknutím nižšie môžete začať odznova.

Boli pre Vás tieto
informácie užitočné?

V prípade ak potrebujete iný typ informácii, kliknutím nižšie môžete začať odznova.